Reklamı kapat

Reklamı kapat
Beden Eğitimi ve Spor

21. Dönem POMEM Mülakat Sınav Sonuçları

EGM 21. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacını karşılamak amacıyla, polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonuçları açıklandı. 21. Dönem POMEM Mülakat Sınav Sonuçları Sınavlarda başarı sıralaması,  sınava giren adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru inilerek sıralama yapılmıştır. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) eğitime alınacak […]

21. Dönem POMEM Mülakat Sınav Sonuçları
25 Şubat 2018 - 22:10 'de eklendi.

EGM 21. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacını karşılamak amacıyla, polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonuçları açıklandı. 21. Dönem POMEM Mülakat Sınav Sonuçları

Sınavlarda başarı sıralaması,  sınava giren adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru inilerek sıralama yapılmıştır. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) eğitime alınacak polis memuru adayları sayısına göre sınavda başarılı olan lisans mezunu 7.218 erkek, 1.000 bayan, önlisans mezunu 1.800 erkek, 200 bayan olmak üzere toplam 10.218 asıl aday belirlendi.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre daha önce belirlenen yedek adaylar çağrılacak.

Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün (https://www.egm.gov.tr) internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının (http://www.pa.edu.tr) internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

ADAYLAR SINAV SONUÇLARINI E-DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR

Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacak.

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 04 Mart 2018 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunacaklar.

SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER