Reklamı kapat

Reklamı kapat
Beden Eğitimi ve Spor

Okul Spor Salonları Mahalle Gençlerine Açılacak

Okul Spor Salonları Mahallenin Gençlerine Açılacak Gençlik ve Spor Bakanı Bak, okulların spor salonlarını hafta sonları ile yaz dönemlerinde okulun bulunduğu mahallenin gençlerine açacaklarını, masrafları kendilerinin karşılayacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her alanda sporu desteklediklerini ve sporun tabanda yayılması için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Adalet Bakanlığı iş birliğiyle […]

Okul Spor Salonları Mahalle Gençlerine Açılacak
15 Nisan 2018 - 18:53 'de eklendi.

Okul Spor Salonları Mahallenin Gençlerine Açılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, okulların spor salonlarını hafta sonları ile yaz dönemlerinde okulun bulunduğu mahallenin gençlerine açacaklarını, masrafları kendilerinin karşılayacağını bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her alanda sporu desteklediklerini ve sporun tabanda yayılması için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Adalet Bakanlığı iş birliğiyle cezaevlerinde, “kapılar kapanmasın” sloganıyla spor aktiviteleri gerçekleştirdiklerini anlatan Bak, cezaevlerin spor malzemelerini de bakanlık olarak temin ettiklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde bir milyon genci yetenek taramasından geçireceklerini dile getiren Bak, gençlerin hangi branşa daha yatkın olduklarını belirleyerek, bu alanlara doğru yönlendirileceklerini kaydetti. Bak, bu projenin nisan ayı sonunda tüm illerde gerçekleşeceğini açıkladı.

Bin 800 gençlik lideri, 3 bin 200 antrenör alınacak

Okulların spor salonlarını mahalledeki gençlere açacaklarını bildiren Bak, “Okullar hafta sonları ve yaz tatillerinde kapalı oluyor. Okulların spor salonlarını hafta sonları ile yaz dönemlerinde mahallenin gençlerine açacağız. Masrafları biz karşılayacağız. Personel, antrenör imkanları da biz sağlayacağız. Gençlerimiz oraya giderek, spor aktivitelerini gerçekleştirecekler. Bu da çok önemsediğimiz bir çalışma.” dedi.

Büyükşehir belediyeleri iş birliğiyle her mahalleye ya da okul bahçesine toplam 50 bin pota direği dikerek basketbol alanı oluşturacaklarını belirten Osman Aşkın Bak, sokaklarda 20-30 metrekarelik sahalar yapacaklarını kaydetti.

Sivil toplum kuruluşlarına, amatör spor kulüplerine, antrenörlere sporun teşvik edilmesi noktasında çağrılar yapıldığını dile getiren Bak, Türkiye’nin dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke konumunda olduğunu ifade etti.

Her ilde yüzme havuzu bulunduğunu hatta ilçelere de yüzme havuzu yapmaya başladıklarını aktaran Bak, bu yıl stadyum, spor salonu, yüzme havuzu gibi 2 bin tesisi hizmete açacaklarını bildirdi.

Personel sıkıntısına ilişkin ise Bak, “Maliye Bakanımız ile görüştük, bu yıl gençlik merkezlerimiz için bin 800 gençlik lideri, 3 bin 200 antrenör alacağız. İllere göre tespitlerini yaptık, çok kısa zamanda alımlarını gerçekleştireceğiz. Her bir antrenörümüze de ‘çocukları sokaklardan toplayacaksınız, salonlara getireceksiniz, size her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.’ diyoruz. Gençlik merkezlerimizle de çocuklarımızı gezilere, kamplara götürüyoruz.” diye konuştu

TBMM – HATİCE ÖZDEMİR TOSUN

Kaynak: aa.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER