2021 LGS TERCİH VE SINAV KLAVUZU

LGS TERCİH KLAVUZU

2021 LGS Tercih ve Sınav Klavuzu

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Okulların Kontenjanları İle Geçen Yılki Yüzdelik Dilimleri Açıklandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı. 

2021 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.

Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2020de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

Ayrıca yerel yerleştirme kapsamında sınavsız olarak öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tabloları da açıklandı.

Tercih rehberlerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

2021 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Tercih Rehberi için Tıklayınız

2021 Yerel Yerleştirme Tercih Rehberi için Tıklayınız

KAYNAK MEB.GOV.TR


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“LGS TERCİH KLAVUZU” için bir cevap

  1. […] İŞLEM30 Haziran 2021Merkezî Sınav Puanlarının İlanı30 Haziran 2021Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının İlanı30 Haziran-16 Temmuz 2021Özel […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir