X
Ağrı Besyo Klavuzu

Ağrı Besyo Klavuzu

ABONE OL
30 Temmuz 2021 10:57
Ağrı Besyo Klavuzu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Örgün ve İkinci Öğretim Lisans Programları Özel Yetenek Sınav Klavuzu Yayınlandı.-2021

Sınav Başvuru Tarihi


Çevrimiçi (Online) Müracaat 9-25 Ağustos 2021 www.agri.edu.tr
Başvuru Onayı ve Sınav Giriş Belgesi Teslimi/ Simülasyon Parkur Faaliyeti 20-25 Ağustos 2021


Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 26-29 Ağustos 2021
15 Temmuz Şehitler Çok Amaçlı Spor Salonu


Asil ve Yedek Listelerin İlanı 31 Ağustos 2021 www.agri.edu.tr

Özel Yetenek Sınav Üst Kurulu gerektiği durumlarda, sınava ilişkin tüm tarihlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kazanan adayların kesin kayıt tarihi ve yedeklerden asil listeye alınan adayların kayıt tarihleri öğrenci işleri daire başkanlığı tarafından kayıt ofislerindeki panolardan ve www.agri.edu.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programının toplam kontenjanı, 30 erkek 10 kadın olmak üzere toplam 40’dır. Toplam kontenjanın 2’si milli (1 erkek-1 kadın), 4’ü engelli birey (3 erkek-1 kadın), 2’si ise (1 erkek-1 kadın) şehit yakını, gazi ve gazi yakınıdır.
Antrenörlük Eğitimi programının toplam kontenjanı, 35 erkek 15 kadın olmak üzere toplam 50’dir. Toplam kontenjanın 4’ü milli (2 erkek-2 kadın), 5’i engelli birey (3 erkek-2 kadın), 2’si ise (1 erkek-1 kadın) şehit yakını, gazi ve gazi yakınıdır.
Antrenörlük Eğitimi (II. Öğretim) programının toplam kontenjanı, 30 erkek 10 kadın olmak üzere 40’dır. Toplam kontenjanın 4’ü milli (2 erkek-2 kadın), 4’ü engelli birey (3 erkek-1 kadın) 2’si ise (1 erkek-1 kadın) şehit yakını, gazi ve gazi yakınıdır.
Not: Kız veya erkek milli, engelli birey, şehit yakını, gazi ve gazi yakını kontenjanlarına yeterli sayıda başvuru olmaması veya adayların kontenjanları doldurmak için sınavda yeterli başarıyı sağlayamaması durumunda boş kalan kontenjanlara diğer kontenjanlardan aktarım yapılabilecektir. Kontenjanların aktarılması durumu Özel Yetenek Sınav komisyonu kararına bağlıdır.

Başvuru Süreci:


Çevrimiçi (Online) Müracaat 9-25 Ağustos tarihleri arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi web sayfası (www.agri.edu.tr) üzerinden gerçekleştirilecek olup başvurusu onaylanan öğrencilere Sınav Giriş Belgesi ise 20-25 Ağustos tarihleri arasında Spor Bilimleri Fakültesinde ilgili birimce teslim edilecektir.


Çevrimiçi (Online) Müracaat Aşamasında Adayların Yüklemeleri Gereken Belgeler

  1. Milli Sporcu Belgesi (2018 ve sonrası Milli sporcular için): Milli Sporcu Belgesi, 12.05.2011 tarih ve 27932 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe konulan “Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik” e uygun olarak A, B ve C Sınıfı Milli Sporcu Belgesi.
  1. Engelli Sağlık Kurulu Raporu (Engelli adaylar için): Sağlık Bakanlığına bağlı engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından herhangi birinden alınmış Engelli Sağlık Kurulu Raporu.
  1. Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Belgesi; (Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını adaylar için) SGK İl Müdürlüklerinden alınan Hak Sahiplik Belgesi veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı’ndan alınan Ücretsiz Seyahat Kartı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP