X
Badminton Nedir? Nasıl Oynanır.

Badminton Nedir? Nasıl Oynanır.

ABONE OL
23 Kasım 2020 13:57
Badminton Nedir? Nasıl Oynanır.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BADMİNTON NEDİR NASIL OYNANIR

BADMİNTON: dikdörtgen bir sahada sahanın tam ortasında asılı duran ağın üzerinden raketle topu rakip saha alanına gönderilmesi rakip sporcunu da topun yere temas etmeden raket ile topa vurarak geri göndermesi ile oynanan raketle oynanan bir spor dalıdır. Badminton iki kişi (tekler) oynanabilindiği gibi 4 kişi (çiftler) ile de oynanabilir. Badmintonun amacı, topa raketle ağ üzerinden vurarak topu rakibimizin sahasına gitmesini sağlamak veya rakip saha sınırları içine topu düşürmek.

Top rakip saha çizgileri içerisine düştüğünde bir puan kazanmış oluruz. Badmintonda ralli, topun rakip sahaya gönderilmesi ile başlayan ve topun yere temas etmesiyle geçen zamandır. 21 puan alan sporcular o seti kazanmış sayılır. Sporcu veya takım üç oyunun ikisini kazandığı zaman maçı kazanmış sayılır.

Badminton, ağ, raket, ve top ile dikdörtgen bir kortta oynanan tenise benzeyen bir spordur. Tenisten farkı rakip sahaya gönderdiğimiz topun rakip sporcu yere temas etmeden geri yollaması, sporcu top kendi yarı sahasında topa bir kere vurma hakkı vardır.

NOT: Telefon uygulama linki: 

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (7)


HIZLI YORUM YAP