Beden Eğitimi ve Spor Güncel Bilgiler

BEDEN EĞİTİMİ NEDİR?

Beden Eğitimi: Bireyin bilişsel, ruhsal, psikomotor ve sosyal olarak kendini hazır hale getirmek için yapılan etkinliklerin tümüdür. Beden eğitiminde yapılan etkinliklerin amacı yarışma değil eğlenmektir

BEDEN EĞİTİMİ NEDİR?
251 views Okundu
05 Ağustos 2020 - 22:13

BEDEN EĞİTİMİNİN TANIMI

Beden Eğitimi: Bireyin bilişsel, ruhsal, psikomotor ve sosyal olarak kendini hazır hale getirmek için yapılan etkinliklerin tümüdür. Beden eğitiminde yapılan etkinliklerin amacı yarışma değil eğlenmektir.

BİLİŞSEL(zihinsel): Bireyin neyi ne zaman yapabileceğini ölceceği ve en doğru zamanda karar verme becerisini geliştirmek için yapılan etkinliklerin tümüdür. Kişinin düşünme becerisini geliştirir.

RUHSAL olarak kişinin eğlenme ve yapılan etkinliklerden haz alma durumunu geliştirir.

PİSİKOMOTOR olarak beden eğitimi kişinin bir etkinliği beceriyi bedensel olarak geliştirip o beceriyi daha kolay ve daha rahat yapma becerisini geliştirmektir. Kişiyi bedensel olarak hazır hale gelmesini sağlamaktir

SOSYAL olarak beden eğitimi kişinin bir beceriyi etkinliği gurup içerisinde yapabilmesi ve kendini o guruba ait hissetmesidir. Bireyin bir gruba aidetlik duygusu gelistirmesidir. Gurup içinde kendini rahat hissetmesini sağlamaktır.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum