X
BESYO YETENEK SINAVINDA SİSTEM DEĞİŞTİ

BESYO YETENEK SINAVINDA SİSTEM DEĞİŞTİ

ABONE OL
27 Şubat 2024 23:29
BESYO YETENEK SINAVINDA SİSTEM DEĞİŞTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alan üniversitelerin spor bilimleri fakülteleri ile beden eğitimi spor yüksekokullarının giriş sınavları sistemi değiştirildi.

YÖK’TEN AÇIKLAMA

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamaya göre; Spor bilimleri fakültesi ile beden eğitimi spor yüksekokullarının özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programları için YÖK tarafından belirlenen üniversitelerde ve tarihlerde özel yetenek sınavı yapılacak.

İSTENİLEN ŞEHİRDE SINAVA GİRİLEBİLECEK

Söz konusu programlara başvuru ve yerleştirme işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Bu programlar için ilgili yükseköğretim kurumuna başvuru yapılmayacak. Özel yetenek gerektiren alanlara girmeye çalışan pek çok üniversite adayı ilgili üniversitelerin sınavları için sık sık şehir değiştirmek zorunda kalıyordu. YÖK’ün yeni kararı ile adaylar sınavlara istedikleri şehirde katılabilecek.

HER ADAY AYNI SINAVA GİRECEK

Sınavlar üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermeyecek. Her aday aynı sınava tabi olacak. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi 2024-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yayımlanacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP