2022 Dünya Kupası Güney Amerika Grup Elemeleri'nde dünya futbolunun iki devi; Brezilya ve Arjantin karşı karşıya gelirken daha önce futbol tarihinde görünmeyen bir olay yaşandı.

Brezilya-Arjantin maçında kriz!

Brezilya-Arjantin maçında kriz! İşte kare kare o anlar!

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Grup Elemeleri’nde dünya futbolunun iki devi; Brezilya ve Arjantin karşı karşıya gelirken daha önce futbol tarihinde görünmeyen bir olay yaşandı. Futbol tarihine geçecek bir olay yaşandı. Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu Yetkilileri, maçın oynandığı dakikalarda sahaya girerek Arjantinli futbolcuları (Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Emiliano Buendia’yı) sınır dışı etmek istedi. Sahaya giren bir görevlinin futbolcularla tartışması sonrası Arjantin Milli Takımı ve hakemler soyunma odasına gitti, maç ertelendi.

Arena Corinthians Stadı’nda oynanan maçın hemen başlamasından dakikalar sonra Arjantinli Futbolcular, Brezilya Sağlık Kurulu yetkililerin sahaya girmeye teşebbüs etmesinin ardından maçı yarıda bırakarak hakemle birlikte soyunma odasına doğru yöneldiler.

Brezilya Sağlık Kurulu, Arjantin Milli Takımı’nın İngiltere Premier Lig’de forma giyen; Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso, Cristian Romero ve Emiliano Buendia’nın yeni tip koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında maç öncesinde sınır dışı edilmesini talep etti.

Maç öncesinde Arjantin Milli Takımı’nın kaldığı otele giderek yetkililerle yaptığı görüşmede sorunun çözülmemesinin ardından yetkililerin, karşılaşma sırasında söz konusu oyuncuları karantinaya almak istemesi nedeniyle maçın yarıda kaldığı belirtildi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir