X
İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAV TAKVİMİ

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAV TAKVİMİ

ABONE OL
14 Şubat 2024 19:06
İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAV TAKVİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İLTÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAV BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU YAYIMLANDI

Milli eğitim Bakanlığınca 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı ve uygulama kılavuzu yayımlandı.

Klavuzda ilköğretim resmi ve özel okullar, İmam Hatip Ortaokulları ile Özel Eğitim Okullarının 5-6-7-8. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının 9.- 10.-11’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak bursluluk esas ve usullerine yer verildi.

Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuru tarihi 13 Şubat 2024 ile 01 Mart 2024 tarihleri arasında adaylar başvurularını yapacaklardır.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler sistem üzerinden, KKTC vatandaşı olan öğrenciler ise KKTC kimlik numarası ile eğitim ataşeliği veya eğitim müşavirliği üzerinden başvuru yapabilecek ve sınavda özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere sınav tedbir hizmeti sunulacak.

Kılavuza göre adaylar sınav giriş belgelerini fotoğraflı olarak sınav tarihinden en az 7 gün sınav giriş belgelerini www.meb.gov.tr adresinden alabileceklerdir.

Sınavda Kaç Soru Sorulacak

Sınav, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar kapsamında sorular sorulacak. Sınavda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencilerine 4’er seçenekli 80 soru sorulacak ve sınav süresi100 dakika olacak. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine ise dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve sınsv süresi 120 dakika olacaktır.

Sınav ;, 21 Nisan 2024 Pazar günü saat Türkiye saati ile 10.00 da başlayacaktır.

Sınav sonuçları ise17 Mayıs 2024 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının (www.meb.gov.tr) adresinden yayınlanacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP