X
KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİVERSİTESİ

KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİVERSİTESİ

ABONE OL
15 Ağustos 2021 22:10
KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİVERSİTESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU

Başvuru
Madde 5. Fakültemiz Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümüne 18 kadın, 18 erkek olmak üzere 36 öğrenci, 6 millî sporcu (A veya B millî 3 kadın, 3 erkek) ve buna ek olarak 4 (2 kadın, 2 erkek) engelli aday olmak üzere toplam 46 öğrenci; Antrenörlük Eğitimi Bölümü Normal Öğretim Programına 22 kadın, 23 erkek olmak üzere 45 öğrenci,

8 millî sporcu (A veya B millî 4 kadın, 4 erkek) ve buna ek olarak 5 (2 kadın, 3 erkek) engelli aday olmak üzere toplam 58 öğrenci, Antrenörlük Eğitimi Bölümü İkinci Öğretim Programına 18 kadın, 18 erkek olmak üzere 36 öğrenci, 6 millî sporcu (A veya B millî 3 kadın, 3 erkek) ve buna ek olarak 4 (2 kadın, 2 erkek) engelli aday olmak üzere toplam 46 öğrenci alınacaktır.

Millî sporcular için ayrılan kontenjanların %75’i olimpik branşlardan, %25’i ise diğer branşlardan başvuracak millî sporcular için kullanılacaktır.

Millî sporcu adaylar kendi aralarında özel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. Sınava yalnızca bedensel engelli adaylar (esaslarda belirtilen düzeylerde) başvuru yapabilecektir. Diğer engel grubunda olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.


1- Bedensel engelli adayların en az %40 engelli olduğuna ilişkin engelli sağlık kurulu
raporu olması,

2- 2017 yılı öncesi engelli sağlık kurulu raporunda hafif engelli, 2017 yılı sonrası engelli sağlık kurulu raporunda ise bağımsız engelli olduğuna ilişkin ifadenin yer alması,


3- Engelli sağlık kurulu raporunda bedensel engelli ifadesinin haricinde diğer engel gruplarından (görme engelli, işitme engelli, mental retardasyon (MR) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) herhangi birisine ilişkin ifade olmamalıdır.

Sınav Kaydı ve Ön Eleme


Madde 8. Sınav kayıtları çevrim içi (on-line) olarak yapılacaktır. Sınav kayıtları tamamlandıktan sonra ön eleme yapılarak sınava girecekler belirlenecektir.

Bu sayı, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Bölümü Normal ve İkinci Öğretim
Programları için belirlenen öğrenci kontenjanlarının 10 katı (580 kadın, 590 erkek) olarak
belirlenmiştir.

Spor Lisesi Mezunları, Millî Sporcu ve Engelli Adaylar için ön eleme yapılmayacak olup, başvuran adayların tamamı sınava alınacaktır. Ön eleme adayların TYT puanları dikkate alınarak yapılacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümleri için belirlenen öğrenci kontenjanlarına sınav kaydı yaptırarak ön elemeyi geçen adayların özel yetenek sınavına katılmaması durumunda sınav kaydı için yedek aday listesi ilan edilmeyecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP