X
LGS SINAVI NE ZAMAN

LGS SINAVI NE ZAMAN

ABONE OL
15 Şubat 2024 11:19
LGS SINAVI NE ZAMAN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

LGS SINAVI NE ZAMAN OLACAK

LGS merkezi sınav takvimine ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN, Ortaokula Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sekizinci sınıf öğrencileri için düzenlenen merkezi sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını söyledi.

Öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim yılını 14 Haziran’da karnelerini alarak alacaklarını belirten Bakan Yusuf TEKİN, ”15 Haziran Cumartesi gününün Kurban Bayramı arifesi olduğunu” söyledi.

Bu konuyla ilgili olarak 2024 yılında LGS kapsamında yapılacak merkezi sınav tarihinin 2 Haziran 2024 Pazar günü olarak belirlendiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN, şöyle konuştu: “Bu kararla öğrencilerimizin tatilden önce sınava girmelerini ve en önemlisi öğrencilerimizin sınava girmelerini istiyoruz. “Öğrenciler ve veliler tatile hazırlanırken ve yaz tatilini planlarken zihinsel olarak daha aktif olacaklar.” İçleri rahat olsun istedik.

Soru sayısında veya soru sayısında herhangi bir değişiklik olmayacağını bilmenizi isterim. Soru formatı LGS sınavı 2 Haziran’da yapılacak. Ayrıca tüm sorular sekizinci sınıf müfredat konu ve sonuçlarına göre sınav takvimine göre hazırlanacaktır. (meb.gov.tr)

LGS SINAVI NE KADAR SÜRER

LGS sınavı 1. oturum 75 dakika, 2. oturum ise 80 dakika sürecek. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testine girmeyecek adayların sınav süresi ise 60 dakika olacaktır.

Sınava giren öğrenciler sınav başladıktan sonra ilk 15 dk ile son 30 dk kesinlikle dışarı çıkamayacaklar. sınavın başlamasından sonra ilk 15 dk dan sonra gelenler sınav salonuna alınmayacaktır

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP