X
Öğretmenler Zam İstiyor

Öğretmenler Zam İstiyor

ABONE OL
24 Haziran 2021 11:29
Öğretmenler Zam İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğretmenlere gerekli zammın verilmesi elzem olmuştur

Son günlerde medyadan takip ettiğim bazı haberler üzerine bu yazıyı yazma gereği duydum.

Bazı, kendini yazar ve yorumcu sayan insanlar öğretmenler üzerinden kendine prim yapma ve hükümete şirin görünmek için yalan yanlış haberler yayınlamaktalar.

Öğretmenler 5 bin lira maaş alıyor 6 bin lira maaş alıyor diye yalan yanlış bilgiler ile öğretmenleri halkın önüne atıp bu kutsal mesleği ayaklar altına aldırma derdindeler. Yeni göreve başlamış bir öğretmenin 5 bin lira maaş aldığını söylüyorlar ama yüzde 15 – 27 vergi diliminden bahsetmiyorlar.

Göreve yeni başlayan bir öğretmen yüzde 15 vergi kesintisiyle göreve başlıyor yani yeni başlayan bir öğretmen yüzde 15 kesinti ile 4400 ile 4600 lira arası bir maaş alıyor. İnsanları yanlış yönlendirip öğretmen fazla maaş alıyor diye bu kutsal mesleği itibarsızlaştırmak kimsenin hakkı değildir.

Bu kutsal meslekte 30 yılını doldurmuş emeklilik hakkını elde etmiş bir öğretmen ancak 6 bin lira maaş alma hakkı doğuyor. Ne yazık ki bu ülkeye bekçi yetiştiren, doktor yetiştiren, mühendis yetiştiren biz öğretmenler gerekli değeri görememekteyiz. Şu unutulmamasın ki bir ülkeyi geleceğe taşıyacak meslek öğretmenlik mesleğidir. Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz eğitime ve biz öğretmenlere gerekli değerin verilmesidir.

Yıllardır maaşlarına hiçbir şekilde iyileştirme yapılmayan, ek ödeme adaletsizliği yaşayan, haksızlığa uğrayan öğretmenler değil midir?

Son günlerde artan enflasyon zamlarıyla birlikte maaşlarımız çürümektedir. Seyyanen zam elzem olmuştur ve öğretmenlerimiz bunu sonuna kadar hak etmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP