X
Teniste Winner Shot  Nedir?

Teniste Winner Shot Nedir?

ABONE OL
21 Nisan 2021 12:14
Teniste Winner Shot  Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Winner (kazanan, sayı alan) Şut Nedir

Winner (kazanan) shot nedir?, Topu rakibinizin sahasına ulaşamayacağı bir yere başarılı bir şekilde topa vurduğumuz ve geri gelmeyen rakip sporcunun dokanamadığı herhangi bir atışı tanımlamak için yapılan atışı ifade eder.

Winner Shothttp://bedenegitimispor.com forehand vuruşu yaparak çapraz sahaya veya rakip sporcunun ulaşamayacağı arka taban çizgisine attığınızda sayı almanız daha kolaylaşacaktır. Böylece rakibiniz topa ulaşmak için fazladan efor harcayacağı için yorulacaktır.

Eğer ralliyi bitirmek ve sayı almak istiyorsanız Winner Shot atmaya odaklanmalısınız. Bu vuruş çeşidi, topu açık sahaya atmak için doğru zamanı kullanmanın ve şutu doğru zihniyet ile vurmanın bir sonucudur.

Genellikle sporcular puan almak, oyunu, seti ve maçı kazanmak için winner shot vurmayı denerler. Bu şut çeşidini çok sık kullanmamız yapacağımız hata oranını artıracaktır. Winnet (kazanan) shot rakibimizin moral olarak çöküşüne sebep olacağından hata yapma olasılığını da artıracaktır.

Tenis sporcusu winner (kazanan) shot’a gereğinden fazla odaklanırsa, ayak hareketleri, şut seçimi ve zihinsel odaklanması bozulacaktır. Sporcu sayı almaya odaklanmamalı topu rakibinin sahasının boş alanına atmaya odaklanmalı ve sağlıklı winner shot atışına odaklanmalı ve atışı yapmak için hazırlık süreci atışı yapmaktan önemlidir.

Winner shot atışını yapmak için pozisyon almamızda önemli bir etkendir. Temel çizginin arkasında dururken veya koşarak kazanan atışı vurmak büyük olasılık ile etkili olmayacaktır.

Puan almanın tek yolu winner shot vurmak olduğunu düşünmek maça yaklaşımın sağlıklı bir yolu değildir.fiziksel ve zihinsel olarak doğru pozisyonda olmadıkça sporcu kazanan atışını vurmaya çalışırken hata yapma olasılığı artacaktır.

Winner (kazanan) shot, bir rallide puan kazanan tek şut çeşidi değildir, iyi bir konumdan vurulan kendinden emin zihniyetle vurulan bir şutun odak noktasıdır. Bu atışı gerçekleştirmenin ve puan almanın diğer önemli noktası,  sporcunun kendine güvenmesi ve atışını buna göre gerçekleştirmesidir.

Sporcu,  kazanan atış etkili ve tutarlı bir şekilde vurmak için yeteneklerini, zihniyetlerini ve sahada bulundukları pozisyonun farkında olmalıdır.

Sonuç olarak; ‘’winner shot’’u vurmak  sporcunun doğru konumda olmasını, doğru hedefe odaklanması ve doğru zihinde olmasını gerektirir.

NOT: Telefon uygulama linki:  tıklayarak üye olabilirsiniz

MAKALEYİ FAYDALI BULDUYSANIZ YORUM BIRAKIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP